Telefonu Sırt Çantasıyla Şarj Edin

Yazar: Oyun İnceleme Tarih: 10:22:00 Kategori: , , , Yorum: Yorum Yap
Özellikle son bir kaç aydır alternatif enerji kaynaklarını ön plana çıkaran birçok proje karşımıza çıktı. Ülkemizdeki öğrenciler tarafından geliştirilen bu projeler özellikle güneş panellerini kullanarak enerji üretebilme konusunda ön plana çıkıyorlardı.
Daha önce yaptığımız haberlerde güneş enerjisiyle çalışan bisiklet ve yürürken telefon şarj eden bot gibi Türk öğrenciler tarafından geliştirilen projeleri sizlerle paylaşmıştık.
intro-1433148332
Bugün ki haberimiz ise Karabük’ten. Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümünde okuyan 5 öğrenci sırt çantasına monte ettikleri güneş paneliyle telefon şarj eden bir sistem geliştirmeyi başardı.
Bu Çanta Büyük Rağbet Görür
Projenin başındaki öğrencilerden biri olan Ahmet Ramazan Mısır çantanın çalışma prensibini ise şu şekilde yorumladı; “Çantanın ön kısmına güneş paneli yerleştirdik. Bu panel sayesinde enerji üretip, kuru bir aküde topluyoruz. Bu sayede USB bağlantısıyla telefonu şarj edebiliyoruz.”
Çantanın özel bir tasarıma sahip olduğunu belirten Mısır ve arkadaşları, panellerin ve içerideki sistemin kullanıcıları rahatsız etmeyecek bir şekilde yerleştirip, dikimlerin yapıldığını belirtirken bu çantanın piyasada satışa sunulması halinde büyük rağbet göreceğini iddia etti.
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder