İphone 6s Force Tuch Özelliği

Yazar: Oyun İnceleme Tarih: 16:07:00 Kategori: , , , , Yorum: Yorum Yap
Force Touch teknolojisi ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenen iPhone 6S şimdiden büyük heyecan yarattı. iPhone 6S özellikleri ve satış fiyatı konusunda bir açıklama açılmazken, iPhone 6S ne zaman çıkacağı ise merak konusu..
Geçtiğimiz birkaç ay boyunca ortaya çıkan söylentilere bakarsak iPhone 6S‘in en önemli yeniliklerinden bir tanesi, Force Touch teknolojisi olacak. Daha önce MacBook ve Apple Watch’ta sunulan bu işlev, ekrana ne kadar bastırdığınızı anlayabiliyor. Peki ama Apple Watch‘un küçük ekranında faydalı olan bu işlev, iPhone 6S’te nasıl çalışacak?
Force Touch’ın Apple’ın bir sonraki telefonu iPhone 6S’te nasıl çalışacağı konusu, şimdiye kadar pek bilinmiyordu. Ancak Apple‘ı yakından takip eden web sitesi 9to5Mac’in kaynaklarına göre teknoloji, iPhone 6S’te kullandığınız uygulamaya göre farklı işlevler sunacak.
Örneğin bazı durumlarda ekrana kuvvetli bastırdığınızda bir menü açılacak. Harita uygulamasında ise Force Touch sayesinde yol tarifine hızla geçmek mümkün olabilecek. Teknoloji, Müzik uygulamasında şarkıları çalma listenize eklemeye veya çevrimdışı olarak kaydetmeye yönelik bir menü gösterecek. Siteye göre Force Touch, videolarda ve müziklerde bastırma şiddetinize göre saniye atlamanıza izin verecek.
Bu bilgiler henüz Apple tarafından doğrulanmadığından, gerçeği öğrenebilmek için 9 Eylül’deki Apple etkinliğini beklememiz gerekiyor.
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder